Arhiiv Magus

Kakao-kamarull mustikatega

Eesti Vabariigi aastapäevaks lisandus blogisse midagi lipuvärvides. Valmistasin kamarulli kakaobiskviidist, kamavahust ja mustikatest. Biskviidis kasutasin lisaks nisujahule ka kaerajahu, kes soovib veelgi rahvuslikumat nüanssi, võib kasutada kaerajahu asemel isegi rukkijahu. Värsked mustikad lisavad mahlasust ja sobivad selle rulli vahele ideaalselt!

Loe edasi

Piparkoogi kirju koer

Kuna jõulude eel on niigi kiire, siis sel aastal tahtsin jõululauale koogi asemel midagi lihtsat. Tekkis idee valmistada kirjut koera uutmoodi, kasutada piparkooke ja pähkleid/rosinaid ning lisada veidi apelsini nüanssi. Leidsin Mari-Liis Iloveri blogist sarnase retsepti sellele, mida ette kujutasin ning muutsin veidi koostisosi ja koguseid.

Loe edasi

Mandli-õunakook

Üks imelihtne õunakook koduaia hapukatest õuntest. Kuna soovisin nisuvaba kooki, siis kasutasin kaerajahu, kuid selle võib julgelt asendada nisujahuga. Hapukad õunad on koogi sees parimad, kuna muudavad selle maitsekamaks.

Loe edasi

Jõulutort

Idee ühest piparkoogimaitselisest ja mahlaselt kreemisest jõulutordist küpses ammu mu peas. Kaunistuseks leidsin internetist toreda idee kasutada piparkoogiglasuuri ja teha sellest kuused. Valmis pisike 20 cm läbimõõduga tort, laiema tordi saamiseks tuleb koguseid suurendada.

Loe edasi

Tervislikud kaeraküpsised

Kaeraküpsiseid on hea küpsetada koos lastega või kaaluda koostisosad valmis ja lasta neil ise teha. Kuna eelistan mitte oma lastele liialt suhkrut anda, siis boonusena on need küpsised vabad valgest suhkrust ja nisust, kuid maitsevad sellegipoolest imehästi. Idee on pärit blogist jazzinokitchen.blogspot.com, kohandasin retsepti aga veidi tervislikumaks.

Loe edasi

Šokolaadikarask rosinate ja kreeka pähklitega

Väljas on juba päris sügiseseks läinud ja aina rohkem isutab ahjusoojade küpsetiste järele. Odrakarask on ideaalne pühapäeva küpsetis, mida koos lastega kodus ette võtta. Valmistamine on ääretult lihtne ja karask ise on pigem tervislik küpsetis – vaba nii nisujahust kui valgest suhkrust. Ideaalne juhul, kui ei soovi lastele liiga palju suhkrut anda. Meile meeldib seda süüa ahjusoojana ja koos meega.

Loe edasi

Kodune pähkli-puuvilja müsli

Alates hetkest, kui avastasin enda jaoks ise tehtud müsli, ei ole ma seda enam poest ostnud. Ise tehes saab müslisse lisada just enda lemmik koostisosi, rääkimata sellest, et ise saab müsli seest ka suhkru välja jätta. Naudin seda kõige meelsamini maitsestamata jogurtiga!

Loe edasi

Nisuvaba rabarberikook apelsiniga

Minu selle kevade esimesest rabarberikoogist sai üks mõnusalt mahlane purukook apelsini maitsenüansiga. Kuna eelistan ikka ja alati pigem tervisele kergemaid kooke, kasutasin nisujahu asemel kaerajahu ja suhkruga ei ole samuti koogis liialdanud. Apelsin annab lihtsalt koogile veidi särtsu.

Loe edasi

Nisuvabad banaani-kakaomuffinid

Need banaani-kakaomuffinid on nii mõnusalt mahlased ja tummised, et meenutavad isegi veidi browniet. Ometi on tegu pigem kehale kergemate muffinitega, sest neis ei ole grammigi nisujahu, võid ega valget suhkrut. Algse retsepti leidsin Loodusväe kodulehelt ning tegin enda maitse järgi ümber. Sain kokku 10 imemaitsvat muffinit.

Loe edasi

Jõulukarask

Odrakarask on saanud viimasel ajal mu suureks lemmikuks. Söön seda nii või kui meega, variante on igale maitsele. Enne jõule mõtlesin muuta seda küpsetist veidi jõululikumaks ja lisasin sisse jõuluvürtse ning kuivatatud puuvilju. Tulemusega jäin enam kui rahule!

Loe edasi

Nisuvaba õuna-plaadikook

Sügis ja õunahooaeg on kohe-kohe käes. Täna valmis üks ülimalt lihtne õunakook kaerajahuga, mis ei ole küll sama kohev nagu nisujahuga versioon, kuid krõbedad koogiservad olidki nii maitsvad ja mõnusad, et nisust siin küll puudust ei tundnud. Kasutasin väiksemat sorti ahjuplaati, suure plaadi jaoks tuleb koguseid suurendada.

Loe edasi

Maasika-šokolaaditort rukkibiskviidiga

Koduaia maasikad on maailma parimad. Et mitte niigi lühikest maasikahooaega raisku lasta, pidin midagi uut ka blogisse lisama. Kakaone rukkibiskviit sobib maasikatega nii hästi kokku, lisaks on see tavalise nisubiskviidiga võrreldes kergem ja tervislikum. Tegin seekord pisikese 20 cm läbimõõduga tordi, kes soovib laiemat või kõrgemat, peab koguseid kahekordistama.

Loe edasi