Printimise sätted:

Hõrgud kaneelirullid

Kogus18 portsjonitEttevalmistusaeg1 tund 15 minutitKüpsetusaeg15 minutitAeg kokku1 tund 30 minutit

Ahjusoojad kaneelirullid on lihtsalt vastupandamatud, need lausa sulavad suus ja mis seal salata, kaovad laualt isegi enne, kui jõuavad jahtuda. Antud retseptist sain 18 õhemat sorti kaneelirulli, kuid võib teha ka suuremad/paksemad saiakesed, vastavalt eelistusele.

Pärmitaigen
 11 g kuivpärmi (1 pakk)
 380 g nisujahu
 3 spl suhkrut
 0,5 tl soola
 250 ml käesooja piima
 30 g toasooja võid
Kaneelitäidis
 70 g toasooja võid
 4 spl suhkrut
 1 spl jahvatatud kaneeli
1

Sega omavahel jahu, sool, suhkur ja kuivpärm. Soojenda piima täpselt nii palju, et see oleks käesoe, mitte jahedam ning mitte kuumem ja lisa see kuivainetele. Sõtku veidi taigent, seejärel lisa toasoe või ja sõtku veel vähemalt 10 minutit. Taigen peaks muutuma nii ühtlaseks, et tuleb kausi küljest lahti, vajadusel lisa veidi jahu juurde. Jäta taigen tunnikeseks rätiku alla sooja kohta kerkima.

2

Vahepeal valmista kaneelitäidis. Selleks sega toasoe või suhkru ja kaneeliga ühtlaseks määrdeks (et seda oleks võimalik lusika abil taignale määrida). Kui taigen on kerkinud, rulli see jahusel pinnal ristkülikuks. Määri sellele kaneelitäidis ja keera pikemalt küljelt tihedalt rulli. Lõika rullist sobiva suurusega kettad ning aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Soojenda ahi 200 kraadini ning lase rullidel seniks rätiku all veel kerkida. Küpseta 15-20 minutit, kuni saiakesed on pealt kuldpruunid (jälgi, et saiad alt kõrbema ei läheks). Serveeri soojalt või lase neil rätiku all jahtuda.

Nutrition Facts

Servings 0